Turuncu Renk İç Cephe Boyası

Renk çemberindeki cesur, iddialı ve modern renklerden biridir turuncu. Kırmızı ve sarı renklerinin karışımından oluşan bu renk salonlarda ve oturma odalarında duvar boyası olarak açık tonları tercih edilirken çocuk odalarında soft bir tonu, mutfak ve ofisler içinse daha canlı tonları tercih edilir.


Turuncu Rengin Duvardaki Etkileri Nelerdir?

  • Aydınlık olan odalarınızda bu renk doğal ışığı dengeleyerek yansıtır.
  • Yumuşak tonları, aksesuarlarınız için modern bir arka plan oluşturur.
  • Duvarlarınızın ve odanızın daha canlı görünmesini sağlar.
  • Çeşitli tonları ile istediğiniz temayı oluşturmak için ideal bir renktir. 


Turuncu Rengin Psikolojik Etkileri Nelerdir?

  • Canlık ve enerjiyi temsil eden turuncu renk anlamını eski kültürlerden almıştır. Akciğerleri iyileştirdiğine, solunumu düzenlediğine de inanılan bu rengin insana enerji verdiği de düşünülüyordu.
  • Sıcaklığı ve ateşi temsil eden bu renk coşku, heyecan gibi duyguları uyandırır.
  • Dikkat çekici bir renk olduğu için genellikle reklamlarda ve tabelalarda dikkat çekmek için kullanılır.
  • İştahı açarak tat alma duygusunu tetiklediği için restoranlarda ve yemek yenilen mekanlarda sıklıkla kullanılır.


Turuncu Renk Hangi Odada Neden Tercih Edilir?

Bu rengin farklı tonlarını ev ve ofisleriniz için ideal bir renge dönüştürebilirsiniz.

Salon: Geniş ve aydınlık salona sahipseniz canlı bir tonunu odanızın bir kısmında kullanabilirsiniz. Odanıza canlılık ve enerji getirecektir.

Spor odası: Fitness odanız için en ideal renklerden biridir. Sizi daha çok spor yapmaya teşvik edecektir.

Mutfak: Modern bir mutfak için beyaz renkte kullandığınız dolap ve aksesuarlarınız ile turuncu duvar boyası uyumlu bir birliktelik sağlayacaktır.

Bebek odası: Hem kız hem de erkek odaları için uygun olan bu rengi yumuşak bir tonda duvarlarınızda kullanabilirsiniz.

Daha küçük odalarınız için  canlı tonlardan ziyade uçuk tonları tercih etmeniz odalarınızı daha ferah ve sıcak gösterecektir.


Dekorasyonda Turuncuyu Tamamlayan Renkler Nelerdir?

Beyaz : Bu parlak rengi biraz nötrleştirmek isterseniz beyaz bunun için uygun bir seçenektir. Dekorasyonunuzda öne çıkan bir turuncu için beyaz veya kremi tonlarında mobilyalar ile tamamlayın.

Kahverengi: Retro ve doğal bir görünüm için birlikte kullanabileceğiniz bir renktir. Ahşap mobilyalar ve eskitme desenli halılar ile birleştirin. 

Mavi tonları: Bu renk ile dekorasyonunuzda kontraslar yakalayın. Canlı tonlarını aksesuarlarınızda veya halınızda sade mobilyalarınızla eşleştirin. Turuncu ile zıt olan bu renk farklı bir uyum sağlayacaktır. Pastel mavileri ise yine pastal bir turuncu tonu ile eşleştirin.

Yeşil: Doğallığın rengi olan yeşili odalarınızda bitkilerinizde canlı dekor olarak kullanın. Turuncu ile doğal ve sıcak bir ortam sağlayacaktır.


Turuncu Renk Duvar Boyası Kullanmanın Dekorasyona Etkisi Nedir?

Modern ve güçlü dekorasyon için bu rengi odanızın bir köşesinde kullanarak size ait bir köşe yapabilir veya duvarlarınızın tamamında kullanarak canlı bir oda yapabilirsiniz. Sadece modern değil daha rustik bir görünüm için de eskitme ahşap mobilyalar ile destekleyin. El dokuma halılar ve örgü aksesuarları tercih edin.


Salonunuzda, mutfağınızda veya ofisinizde hanımeli, narçiçeği, kayısı gibi turuncu renk tonlarını deneyebilirsiniz. Bunun için Bi’Boya’ya bakman yeterli. Kolay iade ve hızlı teslimat seçenekleri ile boyan aynı gün kargoda!


Tek Tıkla Güvenli Alışveriş
4 Farklı Kart Ailesine Vade Farksız 7 ve 8 taksit imkanı
Hızlı Teslimat
Kolay Değişim ve İade
kalekim

Bi'Boya Ürün Broşürü 2020

İNCELE
0 0₺